Espace II tühikäiguklapp

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
iispeiss
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Jaan 2011, 12:21
Minu Renault: Espace II

Espace II tühikäiguklapp

Postitus Postitas iispeiss » 14 Veebr 2011, 10:10

Tere jälle,

olen jõudnud asjadega niikaugele, et tühikäigupöörded hakkasid häirima. Tahhomeetrit küll pole, aga kõrva järgi ütleks napilt alla 1500. Võtsime vennaga pisut küttesüsteemi lahti, jõudsime järeldusele, et ikkagi klapp läbi, vaatasin, et vool tuleb peale küll (klapi seest takistusi veel mõõtnud pole), aga 800 juurde pöörded ei jää. Kurvem hetk on see, et jupi hinnapäringule sain odavamaks vastuseks 149 eurot. Nuuks. Kui kohe tuleva õlivahetuse raha ka juurde panna, saab auto turuväärtuse kokku. Kas keegi teab, kust leiaks uue (või kasutatud) tühikäiguklapi Bosch 0280140501, või mis auto pealt seda otsima peaks? Või panen lihtsalt vooliku pesulõksuga kinni?

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Espace II tühikäiguklapp

Postitus Postitas andres500 » 15 Veebr 2011, 21:06

Võta see mootor lahti ja puhasta ära. Enne kui lahti võtad märgi korpusele kohad, et pärast õieti tagasi panna. Olen seda tööd 2x teinud ning sain enda mootorid tööte. Edu ettevõtmisel. Salongiventilaatori remont on mõeldav, kui elektrikul leidub sobivaid pukse asemele panemiseks (uue hind vanas rahas 1400.-). Salongiventilaatori mahavõtmisel selgub, kas vaja uusi pukse või piisab harjade vahetamisest. Kui soovid veel kommentaare: andres500@hot.ee

iispeiss
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Jaan 2011, 12:21
Minu Renault: Espace II

Re: Espace II tühikäiguklapp

Postitus Postitas iispeiss » 16 Veebr 2011, 18:13

Kuule, ei julgenud ei mina ega mu vend seda lahti kakkuda, nägi täiesti pressitud välja ja polnud vähimatki vihjet, kust otsast sellele ligineda. Saan vist Aarne käest uue kasutatud jupi, kui leian aega sellele järgi minna. Eks siis vaatab edasi.

Ventikas muidu töötab, aga ainult kõge kiiremas režiimis, seega minu arust läbi kas takistid või mingi relee. Noh, niikuinii tuleb see mingi hetk lahti võtta.

andres500
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 03 Mai 2010, 21:15
Minu Renault: 2*Espace II
Asukoht: Tartu

Re: Espace II tühikäiguklapp

Postitus Postitas andres500 » 17 Veebr 2011, 19:19

Selle ventika kohapealt alusta kõigepealt ventika kõrval asuvatest ühenduspistikutest (mootoriruumis isolatsioonikatte all-kui on veel alles :) ). Minu pistikud olid läbipõlenud ning sama jama. Elektrik tegi uued ühendused ning asi korras. Aga jah, takisti plokk võib ka üles öelda.
Tühikäigu mootori lahtivõtmiseks tuleb jah nats jõudu kasutada. Edu.

iispeiss
Huviline
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Jaan 2011, 12:21
Minu Renault: Espace II

Re: Espace II tühikäiguklapp

Postitus Postitas iispeiss » 18 Veebr 2011, 10:48

Tundub, et selle külmaga on ventika puksid ka läbi läinud. Teeb hullu müra kui käima panna. Aga ega hetkel seda lahti võtta ei taha mujal kui garaažis. Ehk siis fifty-sixty see nädal üritan mitte sõita. Aga aku on ka külmaga vähe ära väsinud, ehk siis see probleem lahenes ise.

Vasta