R5 mk2 (plaanis rattalaagreid ja õli/filtrit vahetada!)

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded vanemate, numbriliste mudelitega
Vasta
kaidokask
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 8
Liitunud: 22 Veebr 2010, 11:46

R5 mk2 (plaanis rattalaagreid ja õli/filtrit vahetada!)

Postitus Postitas kaidokask » 15 Juun 2010, 13:31

Tere tere!
On kätte jõudnud aeg, kus mu väike igiliikur nõuab ka natuke uusi juppe ja hooldust. :-D
Plaan siis õli ja filtreid vahetada.
Antud juhul on hakanud üks rattalaager ka häält tegema ja plaan ilmselt kõik rattad üle käia ning uurida mis seal allpool üldse toimub.
Käidud jupipoes- löödi lahti kataloog, mis näitas Renault R5 puhul ainult vanema mudeli (Le Car/ mk1, millel 3 poldiga veljed jne...) kohta andmeid.
Samas eelmine omanik väitis, et sobisid sellele masinale ka vw golfi sarniirid, mida ta olevat vahetanud. Või peaks juhinduma Wikipeedia väitest, et platvorm on sama, mis Renault 9-l ja 11-l?
Samas võin ka vana laager näpus ise poodi lipata...

Niiet võite mõtteid siin avaldada :)

Kuid sellest kõigest ilmselt lähemalt, kui juba tegemiseks läheb!

Kaido

ERN
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 215
Liitunud: 30 Mai 2010, 15:29
Minu Renault: Renault Talisman Intense
Asukoht: Tallinn

Re: R5 mk2 (plaanis rattalaagreid ja õli/filtrit vahetada!)

Postitus Postitas ERN » 17 Juun 2010, 00:05

Laagriga on arvatavasti see lugu, et kuna see laager peab kannatama palju suuremat töökoormust, siis igasugune samas mõõdus laager ei sobi, lähevad kohe läbi lihtsalt. Sarniire vaata vb jh tõesti R11/R9 omi, sest need mudelid olid R5 järeltulijad, ja seda, et prantslased viitsisid hakata vaeva nägema, et uut veermikku ette neile välja mõelda, ma ei usu :D
Renault Talisman Intense 160dci 2018
VW Jetta 1.6 56kw 1986 AKA Jutta
Renault R11 1.4 44kW 1983 AKA Tulejutt (RIP)

kenveld
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Aug 2010, 21:49

Re: R5 mk2 (plaanis rattalaagreid ja õli/filtrit vahetada!)

Postitus Postitas kenveld » 17 Aug 2010, 22:06

Renault 5-le on saada ka õigeid varuosi, ei pea hakkama midagi aretama, mina oma autol vahetasin välja kõik veermiku osad ning enamus osadest oli Tallinna linnapeal poodided/ladudes olemas. Õlifilter ei ole ka mingi küsimus. Kui sul vaja teha hooldust või remonti oma Renaultile siis võid pöörduda minu poole.

Mihkel
Renault 5 Turbo

Vasta