Vel Satise küljepeegel ei tööta

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded muude, tänapäevaste "nimedega" mudelitega
Vasta
Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 11 Mai 2013, 14:11

Kõrvalistuja peegel lakkas töötamast. Temperatuuri näitab ja sulatab ka aga ei liigu ja kokku ei saa klappida ja mälu järgi ka paika ei lähe. On kellelgi olnud sellist probleemi siis kust viga otsida? Täna võtsin ukse eest ja proovisin testeriga klemme aga ei paistnud et kuhugi oleks vool tulnud kui nupust liigutada. On kellelgi äkki seda ukse ühendus skeemi?
Kus asub peeglite juhtblokk?

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas MavaCX » 16 Mai 2013, 10:46

Tere
Sellist probleemi VelSatisega pole olnud aga Avantime-ga küll. Kui said peegli ukse küljest lahti siis kontrolli ühenduskontaktide korrasolekut, mõned "pinnid" võivad sootuks küljest korrudeerunud olla (kuigi VelSatisel peaksid peeglisüsteemid paremini disainitud olema?). Kui sinna juhtmetele on imastiku mõjud juurde pääsenud, siis peab kontaktid puhastama (soovitavalt ükshaaval) ja vigased/katkised asendama. Kui kontaktid on korras siis vaja leida juhtmestikus vastava juhtme katkestus ja seal remont teha. Minul oli see esimene kirjeldatud juhus, seega natuke lihtsam. Kaabelduse skeemi on raske leida, pean otsima kas üldise ülevaate joonise leian kusagilt...
Pilt
V6 RENAULT

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 16 Mai 2013, 21:54

Asi seles ongi et kuskilt poolt ei tahaks enne lammutama hakata enne kui saab teada kas viga on autos sees või ukses(peeglis). Ma võtsin kera ja ukse ühenduse lahti ja tahtsin testida kas vool üldse jõuab sinnani või ei aga ei tea millist klemmi testida. Hiljem oleks selle järgi juhtmete korrasolekut ka lihtsam testida. Peegli enda ühendusskeem peaks mul olemas olema aga just ukse oma oleks vaja. Seal on klemmid küll täiesti puhtad nagu uued.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas MavaCX » 17 Mai 2013, 17:28

Ega sellel masinal ust vahetatud ei ole? Leidsin sellised joonised, ehk on abi.
Manused
computers_in_V-S.pdf
(563 KiB) Allalaaditud 637 korda
V-S_door_mirror_connector.pdf
(810.22 KiB) Allalaaditud 516 korda
Pilt
V6 RENAULT

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 18 Mai 2013, 08:35

Ei paista et oleks vahetatud. Esitiib on küll natuke teist värvi aga uks paistab orginaal olema. Auto oli 2005 aasta 30 detsember inimesele kätte antud ja kaks aastat Eestis olnud alles äkki pole veel jõudnud ühendused hulluks minna.
Peeglite juhtseada on siis juhi ukse sees. Kuidagi on vaja siis ukse polster maha saada.
Teine joonis oli mul juba olemas ja see on see mis otseselt peegli taga mitte kere ja ukse vahel.
Praegu on auto remondis ja kuskil 2 nädala pärast peaks kätte saama siis saab ise peegli jama edasi uurida.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas MavaCX » 18 Mai 2013, 15:50

Uksepolster käib maha väga lihtsalt, seal on veel vahel müratõkke kiht mida pole nii kerge maha saada (vaja terava õhukese noaga liimiriba lahku lõigata). Kui aega leian saan juhised piltide näol ka saata.
Pilt
V6 RENAULT

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 30 Aug 2013, 21:10

Suvi on kiire olnud ja pole jõudnud edasi uurida ja puurida. Kuniks üks päev naine ütles et tema kaardiga peegel töötab. Proovisin enda kaardiga aga ei midagi, siis tema omaga ja ikka ei midagi. Ükspäev pikemalt sõites proovisin ja kõik töötas nagu peab. Ma arvan et auto valis siis naise kaardi sest see levib kuidagi paremini. Nüüd õhtul proovisin oma kaardiga ja hetkel kõik töötab klapib kokku, saab liigutada ja jookseb automaatselt minu järgi paika. Nüüd ma ei teagi mis viga oli aga loodame et jääb tööle :)

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 11 Apr 2014, 22:56

Aga ei jäänud tööle. Talvel ei töödanud, nüüd vahepeal töötas aga hetkel enam ei tööta. Kui ma vooluvärki käisin uurimas siis vaadati ukse sees ühendus üle. Paar klemmi olid natuke oksüdeerunud neile lasti midagi peale aga tööle ei hakanud. Ise ma mõõtsin nupu üle ja sealt läheb vool välja.
Kas kellelgi elektriskeeme selle auto jaoks pole kuskilt kätte hakanud? Need tehnilised asjad on mul olemas aga ma vaatasin et esinduses olid päris vägevad elekriskeemid ja ilma nendeta on ikka suht raske jälgi ajada kuhu poole see sealt liigub.

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satise küljepeegel ei tööta

Postitus Postitas Mattik » 12 Juun 2014, 22:45

Vahepeal andis aknatõstuk ka saba ja pidi korralikumalt uurima hakkama. Lõpuks sain Renault VISU ka kus on kõik elektriskeemid sees ja kui ühendustes viga ei leidnud siis võtsin aju mootori küljest lahti ja see oli läbi kärssanud. Leidsin romulast uue aju koos mootoriga ja nüüd kõik töötab jälle:)

Vasta