Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded muude, tänapäevaste "nimedega" mudelitega
Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 12 Veebr 2014, 17:30

Sai mõõdetud et auto jääb seistes voolu tarbima umbes 0,5-0,6A. Täna siis leidsin aega ja kontrollisin kaitsmeid ja leidsin mingi kaitsme 10A ning skeemi peal on mootori pilt. Ei tea küll miks mootor aga selle all on siis salongi valgustus, kesklukustus ja äkki immo sest auto ilma selleta käima ei lähe. Ma arvan et viga on kesklukus. Linnas elades ei uskunud et minu auto sest ümberringi olid teised autod aga ma kardan et kesklukk ei saa aru et uksed on lukus sest mingi aja pärast käib plõksatus nagu üritaks auto uuesti uksi lukku panna. Kust edasi otsida? Kas kesklukul pole eraldi kaitset et saaks ringi koomale tõmmata?
Salongis ega pagaasnikus tuled ei jää põlema.
Poole aastaga rikkus uue aku ära. Enne kui jälle uue ostan peaks korda saama, igal õhtul ei viitsi klemmi maha võtta. Nii pole talvel webastost ka eriti abi.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas MavaCX » 14 Veebr 2014, 23:29

Paitab, et sarnane juhus kui minul endal oli. Pidin ka uue aku aasta pärast ära vahetama, jooksis lihtsalt tühjaks. Jamasin ka pikalt ja lõpuks selgus, et kaassõitja poolne ukselukk oli otsad andnud ja ainult selle vahetus muutis asja. Lukku läks ilusti aga kui avasin, siis salongi ega kõnnitee valgus põlema ei läinud. Käepideme andur töötas aga luku sees mingid lülitid ei töötanud. Loodan, et on abi.
Pilt
V6 RENAULT

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 16 Veebr 2014, 22:37

Proovisin järgi et kõik uksed avavad keskluku ja salongis ning tee valgustuse lähevad ka põlema. Kas arvuti ka näitab ära kus viga on või tuleb järjest lihtsalt hakata lahti ühendama et teada saada?

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas MavaCX » 17 Veebr 2014, 15:14

Tere

Ma arvan, et kui luku lahti ühendad siis ei lähe kesklukk peale sest üks ahel jääb kontrollimata. Lukul on vaid üks ühendus arvutisse (teine juhe on lingi anduri oma), kuid seal võib ka juhtmes olla lühis. Kas auto ajalugu on teada? Ma ei oska öelda, kas arvuti midagi näitab? Ise sain abi Staadioni tee elektrikult, kui pärast pikka uurimist selgus, et ukselukk ei tööta enam nii nagu vaja. Kui on võimalus diagnostikas vaadata siis võib seda uurida. Mina pole seda teinud. Samas saaks ka lukku vahetada, siis selguks kohe. Mul jäi üks paar üle aga selle sobivust ei tea. Seal on erinevus varustus tasemes, seega on lukul kas nelja- või kuue(või oli viiega?) pinniga juhtmed. Seal luku pinnal mis jääb ukse vastu on ka mingi number kirjas.
Pilt
V6 RENAULT

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 17 Veebr 2014, 22:42

Auto ajalugu kontrollisin enne ostmist aga enam ei mäleta kas lõpus oli mingi aastane auk sees vist kus ei oldud midagi tehtud. Kas ta seisis kuskil platsil või siis .... Suvel läks muidu armatuur ka päikse käes katki kõrvalistuja turvapadja juurest see on ka selline imelik asi.
Ilmad on sellised nagu nad on ja varjualust pole kus uksi lahti lammutada et proovida, selle pärast olekski lootnud diagnostikale aga kui sa pole selles kindel kas aitab siis mul pole sellist elektrikku keda usaldada. Need loevad ja teevad kurat teab mida. Paldiski mnt ABC-s lasin ostueelse ülevaatuse teha ja kirja pandi ainult väikesed nippet näppet vead suured raharöövlid mis samas olid nähtavad jääti kirja panematta. Pärnus Pereautos käisin diagnostikas sest eest ei puhunud õhku kui auto käima panna. Pidi seisma panema ja uuesti käima et puhkuma hakkaks. Ta arvas et juhtblokk on läbi ja kuskil 600 maksab uus. Lõpuks ma sain ise aru et aku on läbi ja kui ilmad hakkasid külmaks minema siis käivitamine võttis kõik voolu ära ja ei jätkunud enam et ventikal seal mingeid klappe avada et õhk salongi tuleks. Siis oli see aku mis autoga kaasa tuli ja ma arvasin et lihtsalt vana aku aga nüüd ma tean et pandi uus aku mis külmadega kõigepealt andis uuesti ventikaga märku kuni lõpuks ei läinud enam käima ühel hommikul. Läks pikaks aga äkki mõni ei teadnud veel ja läheb vaja.
Varustust on palju. See on samasuguse varustusega nagu minul http://www.auto24.ee/used/1649295" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma olen proovinud puldist kinni panna ja ka et nad ise lähevad aga ühte moodi jääb voolu tarbima. Sa vist elasid Harjumaal aga ma enam sinna kanti enam eriti ei satu et proovida ja osta ei tahaks sest äkki polegi lukus viga.

MavaCX
Renault Klubi liige
Renault Klubi liige
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Veebr 2010, 23:31

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas MavaCX » 19 Veebr 2014, 15:29

No näed siis, päris kõik pole ikka teada. Mind paneks armatuurlaua katki minemine asja järele üle mõtlema... Aga ukseluku lahti võtmine võtaks ajaliselt u. 30-40min, ka lahtise taeva all (kui sadu pole). VelSatisel on aga ka väga lihtne ukses olevate juhtmete kontrollimine, juhtmetel on ukse hingede juures kinnituskontaktid. Sealt peaks saama kasvõi takistused ära mõõta.
Õhu salongi samiseks võiks kontrollida kas salongi filter on vahetatud? Kui see tegemata siis pole ka mingit õhuvoolu. Salongi filter on kindalaekas, vasakpoolses küljes kruvidega plaadi taga. Kui filter on "ilma orgaaniliste" lisadeta siis peaks olema vahetatud.
Soovitaks ikkagi kuidagi diagnostikas ära käia, ei oska Pärnumaal kedagi soovitada. Mõned on vaid siin põhja pool...
Või saata mõned dokumendid milles sellest autost siis midagi kirja pandud on, kontakt on kusagil siin kirjas. Aga arvan ikkagi, et juhtmed pole korras.
Pilt
V6 RENAULT

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas tipm » 19 Veebr 2014, 18:32

Kõige kindlam... otsi mõni autoelektrik, kes voolu tarbiva agregaadi ülesse leiab ja asi vask, enamasti on asjatud tarbijad olnud mõni nn. "ise ja hästi" paigaldatud lisavarustus, alarm, stereo vms. Uste lahtikiskumine ei vii kuhugi... olen suht kindel, juhtub ainult see, et on pärast tüüblid puru, uksed nagisevad jne. Pöördu kuhugi... ;)
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 19 Veebr 2014, 22:54

Seda ma kardangi et lõhun tüüblid ära lahti kiskudes, aga see on jah hea variant et uksed üks haaval pistikust välja tõmmata ja vaadata kas juhtub midagi või viga kuskil mujal üldse.
Varem ma ei tea aga suvel said kõik filtrid vahetatud aga kui aku läbi siis ikka õhku ei tule ja esimene hoiatus et varsti auto enam käima ei lähe kui pikemat rigi ei sõida või eraldi ei lae.
Ainuke asi on webasto mis minu teada on juurde pandud aga selle saab otse akult maha võtta ja see probleem oli juba varem aga ma ei kontrollinud lihtsalt.
Aga kui ma nüüd uste lahti ühendamisega midagi ei leia siis tuleb elektrikku otsima hakata.

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 20 Veebr 2014, 00:17

Ei andnud rahu ja pidi ikka pimedas minema taskulambiga juhtmeid näppima. Ustes ilmselt viga pole sest tarbimine jäi samaks kui uksed lahti ühendasin. Bensupaagi oma sain ka lahti aga tagaluugi omale ei saanud kuidagi ilma kruvi keeramata ligi ja peab homme valges kontrollima. Kesklukk töötas ka siis kui kõik uksed olid lahti ühendatud (bensu luuk ja tagumine luuk ikka töötasid ka automaatselt ilma vajutuseta) Ainult suunatuled enam ei vilkunud kui viimane uks oli lahti ühendatud. Vahet ei olnud milline viimasena lahti ühendada.
Kuulsin ka kuidas kesklukk üritas uuesti uksi kinni panna kuigi uksed olin puldist kinni pandud. Siis olid kõik uksed ühendatud ja ma ootasin peale uste lukustamist millal tuled kustuvad ja kas tarbimine hakkab vähenema. Sellel hetkel kui lukud klõpsatasid läks tarbimine korraks 2,2A peale. Suunatuled ei vilkunud ainult lukud tegid klõpsu. Aga see oli ainult üks kord ja järgmine kord ootasin ja ootasin aga rohkem ei teinud nii.
Nüüd õhtul välja minnes sain tarbimise suht 0-li lähedale normi ka kui võtmega tegin ukse lahti ja siis kapoti ning panin mõõtja vahele aga nii kui linki katsusin ja uksed lahti läksid kõik tagasi. Korraks akult klemmi maha võtmine ei muuda midagi aga kui pikemalt on seisnud siis on alguses 0 kuniks midagi pole näppinud.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas tipm » 20 Veebr 2014, 20:29

0 ei saa kunagi olla, palju see mahalaadimine siis täpselt on, andestatav on 0,05 A, üle selle ei ole enam hea.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 20 Veebr 2014, 21:58

Sellepärast ütlesingi suht 0 et jäi sinna 0,02A ja 0,05 A vahele.
Täna käisin kohalikus töökojas kuna geneka rihm oli suht otsakorral ja rääkisin ka elektri jama ära. Ilmselt sealt suurt abi pole loota aga üks asi tuli ikkagi. Kumba usaldada kas elektroonilist voltmeetrit või siis nn mehaanilist mis näitab seieriga? Seal väideti et elektroonilised valetavad ja näitavad rohkem. Minu puhul elektroonilisega tuleb 14,4V ja mehaaniline näitab natuke alla 14V mis jäi küll veel rohelisse alasse seal. Palju peaks geneka laadimine olema?

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas tipm » 21 Veebr 2014, 21:09

Kõik õige... auto lähebki täiesti magama mitte kohe vaid mingi aja pärast, võib olla isegi kuni 15 min. Kui siis on mahajooks vähem kui 0,05A on kõik korras. Laadimine 14V kandis on ok, seal kümnendikke taga ajada ei ole mõtet. Mis puutub mehaanilise ja digitaalse voltmeetri uskumisse siis mina usuks kindlasti rohkem digitaalset kuna, olen seda eluaeg kasutanud ja ei ole kunagi olnud probleemi valeandmetaga... pigem väsib ja võib valetada mehaaniline, kuna seal mehaanilised osad, vedrud, metall jne. mis võivad ka oma omadusi muuta näiteks temperatuuri muutumisel.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 21 Veebr 2014, 22:54

Korra sai tehtud katse et jätsin mõõtja vahele kui lõunat sõin aga ei mida. Ju ma siis sõin liiga kiirest sest praegu tegin katse ning läksin tunni pärast vaatama ja näit kõikus 0,1A ja 0,09A.
Jälle edasiminek aga nüüd peaks kõik katsed uuesti tegema peale seda kui auto on magama läinud.

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 25 Veebr 2014, 19:33

20140225_173432.jpg
20140225_173432.jpg (65.48 KiB) Vaadatud 23655 korda
Kas keegi teab mis selle kaitsme all on mis punase ringi all on, ma kuskilt paberitest ei leia sellist sümbolit?
Viga tuleb ikkagi selle kaitsme alt aga asi pole ikkagi kesklukus sest selle jaoks on teine kaitse mis ei muutnud midagi kuigi selle kaitsme välja võtmisel kesklukk ka ei tööta

Kasutaja avatar
risto00
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 283
Liitunud: 13 Aug 2010, 21:59
Minu Renault: Trafic '17, Safrane '97
Asukoht: Kilingi-Nõmme, Pärnumaa
Kontakt:

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas risto00 » 26 Veebr 2014, 01:11

See vist peaks mootori tähis olema. Check Engine tuli on ju samasugune.
When a young man stares into space, they call it thinking
When an old man stares into space, they call him senile

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 05 Mär 2014, 18:29

Käisin täna Pärnus Pereautos ja vastutulelik elektrik otsis arvutist mille kaitse see on (vaata pilti) ja soovitas kõigepealt käsipiduri seadeldisel seal tagasilla peal pistiku tagant tõmmata ja siis vaadata kas kaob ära. Kui see ei aita siis kaardipesal juhe tagant ja vaadata kas kaob ära.
Eks ma mingi päev rooman auto alla ja vaatan kas leiab selle pistiku sealt käsipiduri seadeldise juurest ülesse.
renault.jpg
renault.jpg (62.83 KiB) Vaadatud 23595 korda

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 09 Mär 2014, 03:54

Käisin auto all aga ruumi ei olmud ja ei saanud pimesi aru kuidas see pistik lahti tuleb. Aga leidsin kapolti alt kaitsme selle jaoks nr23 aga midagi ei muutunud ja kaardilugejalt juhtme tagant ära võtmine ka ei teinud midagi.
Peale pereauto külastust julgesin suuri kaitsmeid ka välja tirida ja leidsin järgmise kaitsme mis kaotas tarbimise. Nr 21
Untitled.jpg
Untitled.jpg (125.19 KiB) Vaadatud 23577 korda
Untitled2.jpg
Untitled2.jpg (118.38 KiB) Vaadatud 23577 korda
Kas keegi oskab öelda mis see consumer cut-out on? Manualist leidsin selle consumer cut-out fuse et asub käetoe laeka alla aga seal see 20A kaitse küll midagi ei muutnud. Nüüdseks ma olen üks haaval välja tõmmanud kõik kaitsmed ja releed juhi ukse juurest, kapoti alt selle karbi seest, käetoe alt selle ühe ja kindalaeka tagant ka ja need kaks kaitset on ainul muutnud asja.
Nüüd jääb veel ka Start/Stop nupp eelmise kaitsme alt aga mida sealt vaadata? Kuigi ma kipun arvama et viga pole seal sest tarbimine jääb ilma et oleks süüdet sisse pannud või autot käima aga mine sa tea.

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 11 Apr 2014, 22:23

Kõik sai tagant ära tiritud mis vähegi andis sealt kaitsme tagant aga ikka ei midagi. Käisin siis täna esinduses ja lammutati samamoodi, võeti järjest asju tagant ära aga tarbimine ikka jääb. Küsiti telefoni teel Tallinnast veel abi ja sealt öeldi et 0,05A oleks selle auto puhul normaalne aga kõik mis on alla 0,1A on OK seega minu 0,08A-0,09A on veel normaalne. Natuke häirib et korraks kaitsme välja tõmmates ja tagasi pannes ikkagi langeb 0,02A peale aga las ta siis olla kui nii on OK. Äkki keegi on oma Vel Satisel mõõtnud et saaks võrrelda?

Ma ei mäleta kuidas ma mõõtsin aga nüüd sai esinduses mõõdetus ja täis koormuse all on laadimine ainult 13,1V. Nüüd ootab ees hoopis geneka remont.

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas tipm » 12 Apr 2014, 23:03

Täiskoormuse all? Sa mõtled seda, et kõikvõimalikud tarbijad on järel ja kas tühikäigul? Kui nii, siis 13,1V on vägagi piisav... kui palju sa ikka täiskoormust kasutad? VelSatise täiskoormust ei suuda isegi uus genekas maximumiga rahuldada...
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Mattik
Huviline
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 27 Okt 2011, 12:59

Re: Vel Satis jääb seistes voolu tarbima.

Postitus Postitas Mattik » 13 Apr 2014, 13:08

Nii jah. Täna proovisin tava olukorda kus raadio mängib, puhur puhub natuke ja pöörded on 1700-1800 nagu maanteel sõidaks ja laadimine oli 13,4-13,5V.
Oled sa omal mõõtnud palju laadimine on või palju sul auto seistes tarbima jääb. Ma ei saa kellelgi paluda et autol korraks klemmi maha võtab ja mõõdab sest vanemal mudelil tahab makk koodi saada pärast aga veakoode ma ei tea kas viskab sisse aga uuem mudel mul makk ei küsi midagi aga viskab käsipiduri veakoodi sisse ja siis peab jälle esindusse minema. Sul vist oli see diagnostika seade et äkki saad omal proovida palju seistes tarbima jääb ja pärast saad veakoodidest lahti.

Vasta