Safrane mootori soojenemine

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded muude, tänapäevaste "nimedega" mudelitega
Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Safrane mootori soojenemine

Postitus Postitas tipm » 13 Mär 2011, 22:28

Ok, kui su autol jahtussüsteem mullitab siis lekib arvatavasti plokikaane vahelt või on plokikaanes praod, mis võib ka seletada aeglase soojenemise kuna osa silindri rõhust läheb jahutussüsteemi ja nii langeb mootori töötemp. ja kasutegur.
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Arx
Renault sõltlane
Renault sõltlane
Postitusi: 298
Liitunud: 06 Mai 2010, 21:54
Minu Renault: Renault 19
Asukoht: Pärnu & Pärnumaa

Re: Safrane mootori soojenemine

Postitus Postitas Arx » 14 Mär 2011, 18:10

tipm kirjutas:Ok, kui su autol jahtussüsteem mullitab siis lekib arvatavasti plokikaane vahelt või on plokikaanes praod, mis võib ka seletada aeglase soojenemise kuna osa silindri rõhust läheb jahutussüsteemi ja nii langeb mootori töötemp. ja kasutegur.

Pisikene iva on jutus, aga siiski väheusutav.
Juhul kui tegemist oleks diiselmootoriga, siis veel usuks plokikaane või tolle tihendi vigastust.
Bensuka puhul mitte kuna bensuka motode puhul sellisel juhul ka suht kindlalt jahutusvedelik lekkima hakkab ja mootori õliga segunema kipub.
Kui tagant valget ja magusat ei aja, õli vahtus ja lögane pole, siis jätaks ise esialgu plokikaane rahule veel.
näpud õlised, püksid kulunud, juuksed sorakil...tel 56338981

arved1981
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 01 Juun 2010, 20:36
Minu Renault: Espace 5
Asukoht: Viljandimaa

Re: Safrane mootori soojenemine

Postitus Postitas arved1981 » 16 Mär 2011, 18:53

Kusjuures kui kätt paisupaagi korgi asemel hoida, ei ole mingisugust survet tunda. Proovisin ka selle peenikese vooliku kinni pigistada ja tulemuseks oli see, et jahutusvedelik hakkas paremini soojendusradikast läbi käima. Sai veel manuali uurida ja seal oli jahutussüsteemi skeem. Skeemi peal näitab, et kolmes kohas peaks lõdvikutes olema teatud läbilaskevõimega torujupid või midagi sarnast. Selles peenes lõdvikus, kus mul täie rauaga paisupaaki peksab, peaks olema 3mm auguga nn torujupp....
51948814

Vasta