Veider undamine (Trafic III)

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
svenska
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Okt 2021, 22:09

Veider undamine (Trafic III)

Postitus Postitas svenska » 28 Nov 2021, 17:51

Ei ole oma hiljuti soetatud Traficu hingeeluga veel päris kursis, seega paluks nõu. Tegemist 2016 aasta Traficuga (1,6; 107 kW). Nädalapäevad tagasi panin tähele (ja see "sündroom" aina süveneb), et sõltumata sõidkiirusest ja ka mootori pööretest kostab salongi mingi undamine, Vahel küll kaob ära, aga tuleb peagi tagasi. Kusjuures undamise heli ei lõpe mitte järsku, vaid nö vajub vaikselt ära. Kui mootor seisma jätta, siis täpselt samamoodi - justkui midagi pöörleks kiiresti ja kui süüde välja lülitada, siis miski kaotab tasapisi kiirust, kuni kustub lõpuks ära. Täna üritas ~minuti pärast isegi seisva mootoriga korraks tuure üles võtta, aga sumbus peaaegu kohe uuesti ära. Niipalju jõudsin kapoti all selgusele, et jahutusventikatega tegu ei ole. Jagage palun nüüd tarkust - mis anomaaliaga on tegu?

Kasutaja avatar
risto00
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 283
Liitunud: 13 Aug 2010, 21:59
Minu Renault: Trafic '17, Safrane '97
Asukoht: Kilingi-Nõmme, Pärnumaa
Kontakt:

Re: Veider undamine (Trafic III)

Postitus Postitas risto00 » 28 Nov 2021, 18:24

Mul teeb ka sedasi, see peaks olema lisaahi. Kui undamine kostab, siis proovi soenduse puhur nulli keerata, sedasi täna just proovisin ja jäi kohe selle peale vait. Mul mõlemad lisaahjud (ees ja taga) ja nad omaette toimetavad, vahel üks, vahel teine, vahel mõlemad.
Samamoodi peale seisma jäämist natukeseks läheb tööle. Ei ole ilmselt viga vaid peabki nii olema.
Nädala pärast korraks esindusse asja, võin sealt küsida kas teab peast öelda mida ta mootori seiskamise järel teha üritab.
When a young man stares into space, they call it thinking
When an old man stares into space, they call him senile

svenska
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Okt 2021, 22:09

Re: Veider undamine (Trafic III)

Postitus Postitas svenska » 28 Nov 2021, 21:42

Anomaalia ongi selles, et kõik kütte "nupud nullis" (mul on buss ja seega ka salongis eraldi küte), kuskilt midagi ei puhu, aga mingi jorin on üleval.

To: risto00 - kui Sa esindusse lähed ja meeles püsib, siis äkki küsid, millega tegu ja annad paari sõnaga teada.

Kasutaja avatar
risto00
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 283
Liitunud: 13 Aug 2010, 21:59
Minu Renault: Trafic '17, Safrane '97
Asukoht: Kilingi-Nõmme, Pärnumaa
Kontakt:

Re: Veider undamine (Trafic III)

Postitus Postitas risto00 » 07 Dets 2021, 19:28

See on jah ahi, ja teine kord proovisin siis ei jäänud vait ka kui nupu nulli keerasin, ju esimene kord sattus lihtsalt täpselt sellele hetkele kui ta järgi jättis.
See, et ta peale seisma jätmist korraks tuuri üles võtab pidi olema, et ta lõpetab oma töötsükli ära. Kõik nii nagu peab.
When a young man stares into space, they call it thinking
When an old man stares into space, they call him senile

svenska
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Okt 2021, 22:09

Re: Veider undamine (Trafic III)

Postitus Postitas svenska » 20 Veebr 2022, 12:13

Tänud, asi selge. Tegemist siis isemõtleva prantslasega😉

Vasta