Alain Prost hiilgas Trophée Andros’ jäärajasõidu avaetapil

Renault F1, World Series by Renault jt. rallisarjad
Vasta
siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Alain Prost hiilgas Trophée Andros’ jäärajasõidu avaetapil

Postitus Postitas siimp » 13 Dets 2010, 21:20

Pilt

Alain Prost finišeeris esimesena Trophée Andros’ jääraja Val Thorens’ etapil ning läks sellega 2010./2011. hooaega kohe ka juhtima. Neljakordne F1 maailmameister ja kahekordne Trophée Andros’ võitja oli Dacia Duster Glace’ roolis erakordselt heas vormis nii 4. detsembril peetud kvalifikatsioonisõitudes kui ka järgmisel päeval finaalis.

Alain Prost näitas kvalifikatsioonisõitudes ringe läbides (46.810s, 46.610s, 46.681s ja 47.071s) ülimat stabiilsust ning pääses edasi parima koguajaga 3m 7.172s. Ka finaalis oli Prost parim, lüües 1. seeria BMW-l ja Toyota Aurisel võistelnuid.

Iga Trophée Andros’ võistlus toimub kahel järjestikusel päeval. Esimene päev on ette nähtud ajavõtuga treeninguteks (punkte ei anta), millele järgneb kaks kvalifikatsioonisõitu. Eelsõidus sõidavad autod neljaste gruppidena neli ringi, võitjaks tuleb parima koguajaga auto. Kahe katse parim aeg läheb kirja kvalifikatsiooniajana, mis mitte ainult ei otsusta põhivõistluse stardikohta, vaid määrab ka 80% igal võistlusel antavatest punktidest. Põhivõistlused toimuvad teisel päeval, kus igas sõidus osalevad korraga 10 autot, mis läbivad 8 ringi. Põhivõistluse tulemused annavad 20% kogu ürituse punktidest.

Pilt

"Ma ei tundnud end esialgu täiesti vabalt,” tunnistas Alain Prost. "Kuid kohendasime veidikene autot ja peale seda oli Dacia Dusteri juhitavus perfektne ja sain sõiduks palju kindlust juurde."

Neljakordne maailmameister rõõmustas tulemuse üle. "Olin esimene esimeses sõidus, teine teises sõidus ja kokkuvõttes sain parima koguaja – see teeb kindlasti rõõmu. Ma kandsin hoolt ka selle eest, et rehvid oleksid konkurentsivõimelised ka finaalis…"

Prost kaitses finaalis edukalt oma esikohta ning tegi hooajale suurepärase stardi. See oli Prostile juba 31. etapivõit jäärajasõitude karjääri jooksul. "Äärmiselt oluline oli võita üks kvalifikatsioonisõitudest," hindas Prost. "Sellel talvel on võistluste tase kohe erakordselt kõrge, nii teravat konkurentsi ei ole ma varem täheldanud ja ei ole sugugi kerge võita ühel nädalavahetusel kõik sõidud. Dacia Duster on tõesti hea juhitavusega ja ma usun, et oleme tippkonkurentsis igal etapil. Isegi siis, kui tingimused on nii kehvad, nagu need olid nüüd Val Thorens’is. Ja kui punktides mõõta, siis oli ikka väga hea nädalavahetus. Sel aastal tuleb Trophée Andros’ võitmiseks olla igal võistluses heas vormis, kindel ning keskendunud, sest kokku on ehk kümme sõitjat, kellel on eeldused võiduks. Seega me ei saa endale mingeid vigu lubada. Äärmiselt oluline on ka tähelepanelikult järgida oma strateegiat ja loodetavasti naeratab meile aeg-ajalt ka vajalik õnn."

Järgmine etapp viib Team Dacia nüüd Andorrasse.

Val Thorens, Finaal – lõppjärjestus: 1, Alain Prost (Dacia Duster). 2, Jean-Philippe Dayraut (1. seeria BMW). 3, Evens Stievenard (Toyota Auris). 4, Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio III). 5, Olivier Pernaut (1. seeria BMW). 6, Franck Lagorce (Skoda Fabia). 7, Romain Grosjean (Renault Clio III). 8, Bertrand Balas (Toyota Auris). 9, Andrea Dubourg (Renault Clio III). 10, Hervé Knapick (1. seeria BMW). jne.

2010/2011 Trophée Andros – esialgne seis: 1, Prost (154 punkti). 2, Dayraut (150 punkti). 3, Balas (146 punkti). 4, Stievenard (144 punkti). 5, Dubourg (142 punkti). 6, Panis (136 punkti). 7, Grosjean (135 punkti). 8, Pernaut (134 punkti). 9, Knapick (128 punkti). 10, Villeneuve (119 punkti). Jne.

Allikas: Motors24.ee

Vasta