Traficu elektri probleem

Spetsiifilisemad probleemid ning nõuanded
Vasta
Holari
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 29 Sept 2020, 09:18

Traficu elektri probleem

Postitus Postitas Holari » 31 Mär 2021, 13:33

Tere.
Tegemist Traficuga , aastast 2009, 2.5 manual.
Sõitsin eile koju, äkki ei töötanud kojamehed, park tuled. Ainult esituled. Kapoti all läbi 2 60a kaitset. Panin uued, esimene käis kohe välja, teine mõne mõõtmise tulemusena. Ma ei suuda netist leida ühtegi kirjeldust, mis kaitsmed need on.
Äkki kellelgi on seletust, mida need releed kaitsevad, kuhu suunda pean hoidma

H.

muhlui
Tõsine huviline
Tõsine huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 09 Nov 2015, 01:44

Re: Traficu elektri probleem

Postitus Postitas muhlui » 31 Mär 2021, 23:41

Äkki pilti kaitsmetest, kui numbreid ei tea.? Vähe infot veidi, et selle järgi midagi oletada.

Holari
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 29 Sept 2020, 09:18

Re: Traficu elektri probleem

Postitus Postitas Holari » 01 Apr 2021, 07:20

Tere.

Antud pildil

https://drive.google.com/file/d/18XHxOW ... p=drivesdk

Vasakus reas olevad 2 tühja kohta. Seal on 60a kaitsmed. Eilse õhtuga seisid kaitsmed korras, alumisel on suur tarbimine ,ülemisel ei ole. Uksed sulguvad, auto töötab ,immo tuli valgub. Tuled ja kojamehed ei tööta. Aa ja kui testriga lugeda, siis nt. Temperatuurid on auto arust väga suured.

H

Kasutaja avatar
tipm
Renault friik
Renault friik
Postitusi: 411
Liitunud: 24 Apr 2010, 10:38
Asukoht: Tallinn/Lääne-Virumaa

Re: Traficu elektri probleem

Postitus Postitas tipm » 08 Apr 2021, 22:35

Need kaks kaitset peaksid olema lisasoojenduse omad. Lisasoojendus on seal lahendatud nende nelja eelsüüteküünlaga mis asuvad salongi mineva soojavooliku küljes. Huvitav, et nendega koos tuled ja muud viled ära kaovad, äkki on kuskil juhtmestikus lühis? Kui kaitse läheb läbi juba mittetöötava mootoriga, siis peab lühis seal samas kaitsmekarbi sees olema, sest kaitsmetest läheb vool edasi sealsetesse releedesse ja need rakenduvad alles töötava mootoriga. Tundub huvitav, jõudu ;)
VelSatis V4Y G9T P9X Espace V4Y Laguna F4P Megane K4M Clio Van D7F Trafic F9Q

Holari
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 11
Liitunud: 29 Sept 2020, 09:18

Re: Traficu elektri probleem

Postitus Postitas Holari » 09 Apr 2021, 23:22

Tere.

Järgmistele põlvedele teadmiseks.
Jah, need on tõesti lisasoojenduse kaitsmed. Imelik, et selle kohta netist nii vähe infot on. Tegelikult ei puutunud need üldse asjasse. Tegelikult oli probleem haagise pistikus. Osad kaitsmed olid ka salongis läbi. Imelik,et ma neid kohe ei suutnud leida. Ju olin pisut kiirustab. Pistik vahetatud ja Igastahes on nüüd kõik korras ning suht lihtsa vaevaga.
H.

erik04
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juul 2021, 14:26

Re: Traficu elektri probleem

Postitus Postitas erik04 » 14 Juul 2021, 17:09

Holari kirjutas:
09 Apr 2021, 23:22
Tere.

Järgmistele põlvedele teadmiseks.
Jah, need on tõesti lisasoojenduse kaitsmed. Imelik, et selle kohta netist nii vähe infot on. Tegelikult ei puutunud need üldse asjasse. Tegelikult oli probleem haagise pistikus. Osad kaitsmed olid ka salongis läbi. Imelik,et ma neid kohe ei suutnud leida. Ju olin pisut kiirustab. Pistik vahetatud ja Igastahes on nüüd kõik korras ning suht lihtsa vaevaga.
H.
Tere.

Mille järgi sa aru said, et probleem on haagise pistikus ?

Vasta