Renault Twingo 1995 pidurid

Üldised probleemid ning näpunäited
Vasta
RTwingo
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Veebr 2012, 15:17

Renault Twingo 1995 pidurid

Postitus Postitas RTwingo » 02 Veebr 2012, 15:51

Tere!
Probleem Renault Twingo 1995 a.; 1239 cm3; 40 kW piduritega.
Nimelt esimesed ketaspidurid kipuvad pidevalt peale jääma, eriti vasak esimene. Kütusekulu on suur. Vähemalt 3 x aastas saab klotsid eemaldatud ja liigutatud nn sadulat juhtvarrastel/sõrmedel. Ka on 1 kord need nn sõrmed puhastatud ja asetatud uued kummitihendid ja tolmukatted. Samas esirataste pidurisilindrite liikuvus on normipärane. Vahetatud on ka esimesed ketaspidurite kettad ja klotsid. Aga ikka jäävad peale mõningast sõitu pidurid peale... Samas piduriklotsid õnneks väga ei kulu, sest pidurid on õrnalt peal. Kärsahaisu üldiselt ei ole (vahel on ka seda olnud).
Ehk oskab keegi nõu anda, et mis juppe tuleb vahetada või mida veel puhastada esipidurite korral... Kust osta head kaupa varuosade näol...

Samas II probleem on tagapiduritega - eriti TÜVis - need on alati olnud väga nõrgad (viimased 10 aastat - seni kuni olen autoga kokku puutunud) - vaevu täidavad nõudeid...
Mingisugust lisaandurit tagumiste pidurite kontuuris ei ole, mis aktiveeriks pidureid nt. suurema kaubakoormuse korral.
Olen kõik pidurivoolikud vahetanud, ka olen pidurite peapumba/silindri ise vahetanud lootuses, et ehk tagapidurid hakkavad paremeni tööle. Kogu pidurivedelik on uue vastu vahetatud ja eelnevalt piduritorud suruõhuga läbi puhutud. Ka õhutatud on süsteem. Pidurisilindrid on ka vahetatud. Tagumised piduriklotsid on originaalid, sest nad lihtsalt pole praktiliselt kulunud. Samas tagaratastele rakenduv käsipidur on väga hea.
TÜVis arvati (jt. autodest rohkemteadvad sõbrad), et sellel mudelil ongi konstrueeritud tagapidurite töö nõrgalt (viga?) Seda viga esineb veel mitmetel teistel (väiksematel) automudelitel...
Või oskab keegi midagi teisiti arvata?...
Ette tänades,
A.

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Twingo 1995 pidurid

Postitus Postitas siimp » 02 Veebr 2012, 16:19

Tagumiste pidurite puhul arvan, et need ongi lihtsalt tehasest juba nõrgad. Endal oli sama probleem Renault Clio I (toodeti 1991-1998) mudeliga. Nimelt kogu pidurisüsteem täielikult taastatud ja kõik vahetatud ning vaevu vaevu täitis nõuded ära. Põhi peaks neil esimese põlvkonna Twingo`ga suhteliselt sarnane olema. Võibolla oskab mõni ka täpsemalt rääkida, kuidas Clio II mudelil tagumised pidurid võtavad, kuna endal Clio II sport mudel ja sellele taga kettad, mis on ikka hoopis teine tera.
Esimeste pidurite kohapealt ei oska nagu midagi kosta. Ise prooviks kusagilt terve pidurisupporti leida ja see täies tükis välja vahetada. Enda vanemal Clio`l oli ka sama probleem, et pidur jäi peale ühel poolel, aga lähemal vaatlusel oli selgesti aru saada, et pidurisilinder jääb kinni (aeg oli oma töö teinud).

Varuosad olen ise siiani võtnud Clio I mudeli puhul http://www.acar.ee" onclick="window.open(this.href);return false; (meie klubile sealt korralik soodustus ka, uuri partnerite teemat kui huvi).

Twingo pidurisilindrid seal eraldi ka saada 16€/tk ilma soodustuseta, seega päris mõistlik.

RTwingo
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Veebr 2012, 15:17

Re: Renault Twingo 1995 pidurid

Postitus Postitas RTwingo » 03 Veebr 2012, 11:27

Tänud vastuse eest!
Ei saa tõepoolest välistada ka eesmiste pidurisilindrite väsimist... Võimalik, et ka need kipuvad peale jääma...
Ega keegi oska juhuslikult öelda, et mis tüüpi pidurid ees Twingol on (Girling või Lucas?).
Üritan täna süsteemid üle vaadata - mis täpsemalt ei tööta...
Vaatasin jah, et CR`l on korralik koostööpartnerite nimekiri - see on väga hea:)

Tagapiduritega on siis nii nagu on...
A.

siimp
Renault klubi administraator
Renault klubi administraator
Postitusi: 816
Liitunud: 20 Apr 2010, 13:12
Minu Renault: puudub
Asukoht: Tartu

Re: Renault Twingo 1995 pidurid

Postitus Postitas siimp » 03 Veebr 2012, 13:46

Ma usun, et pandi mõlemat tüüpi süsteeme. Vähemalt Clio`l oli nii. Enda omal lugesin pealt ja minu 1991a. masinal oli näiteks Lucas (kirjad leidsin tagumise piduri töösilindri pealt).

heints61
Uustulnuk
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Nov 2014, 17:07

Re: Renault Twingo 1995 pidurid

Postitus Postitas heints61 » 18 Juun 2020, 15:01

TÜVis arvati (jt. autodest rohkemteadvad sõbrad), et sellel mudelil ongi konstrueeritud tagapidurite töö nõrgalt (viga?) Seda viga esineb veel mitmetel teistel (väiksematel) automudelitel...
Või oskab keegi midagi teisiti arvata?...

Oli Twingol sama probleem, ei läinud tüv-s läbi.
Mässasin vea otsimisega, lõpuks tuli silindris mingi regullaatori kummitihend ära võtta ja tüv-is asi korras.

Vasta